„Aко го работите она што го сакате, нема да работите ни...

“Пронајди го она што го сакаш. Работи го она што го сакаш. Со тоа, работата нема да биде работа”. Ова звучи премногу добро за да...

Го одбиле во „Гугл“ -од идејата за интервјуто направил бизнис од...

Дизајнерот Ендру Бортон сонувал да се вработи во компанијата Гугл. Пред 18 месеци конечно го повикале на разговор.Процесот на селекција опфаќал неколку разговори и...

Руски тајкун „се прокрчка“ во казан: Така се лечеле сите болести/видео

Бизарното видео наводно било снимено на ранчот на Стерлигов надвор од Москва, каде бизнисменот, кој заработил богатство по распадот на СССР, се повлекол кога...

Нека ви е среќен Меѓународниот ден на бурекот!

Бурек - на многумина омилена храна. Идеален за појадок, но може да се јаде и за друг оброк. Речиси е незамисливо кога со друштвото...

По лажното месо во хамбургерите, следува експеримент и во пицата

Замената на вистинското месо со вештачко, т.е. месо од лабораторија, се повеќе зема замав. Така, оо хамбургерот, на ред дојде и пицата. "Little Caesar" е...

Ќофтенца од мисиркино месо и тиквички

Вкусен и едноставен рецепт кој може да ви биде одлична идеја веќе за утрешниот ручек. Подгответе ги овие вкусни мали ќофтенца од мисиркино месо...

Астон Мартин со нова верзија на возилото на Бонд, Џејмс Бонд

Астон Мартин претстави нов потсетник на некогашната врска со прочуениот гилмски таен агент 007. Станува збор за посебно издание на моделот DBS Superlegger. Во чест...

Шведски хеви-метал бенд обработи хит на Дивље јагоде од 1985

Шведскиот метал бенд Енфорсер обработи хит на екс-југословенската група Дивље јагоде што датира од 1985 година, а многу љубители на оваа култна група сметаат...

Има само 12 години и веќе заработува милиони/видео

https://www.youtube.com/watch?v=gVJYKBH8Z6Q Натанана Санунрат има 12 години и работи како блогерка за убавина, а првото нејзино видео кое беше објавено на „YouTube“ го сними на само...

Очајнички обид на француски градоначалник: „Вијаграта“ е наша, ваше е само...

Француски градоначалник нуди бесплатна „Вијагра“ за парови во својот град, за да ја зголеми стапката на наталитет. Жан Дебоузи, градоначалник на Монтере на северот на...

Најскапото кафе на светот – 75 долари за шолја

Пржилница за кафе во Лос Анџелес нуди шолја од овој пијалок за 75 долари, а оттаму велат дека нивното кафе е најскапиот во светот. Klatć...

Милијардер им го отплати долгот на цела генерација студенти на колеџ

Околу 400 дипломци на колеџот „Морхаус“ во американската сојузна држава Џорџија добија неочекувано голем подарок од милијардерот и филантроп Роберт Смит, кој и’ го...

Младиот Трамп на големото платно: Ќе се снима биографски филм

Американскиот режисер Џејмс Греј соопшти дека ќе снима филм за животот на американскиот претседател Доналд Трамп во неговите млади години. Работниот наслов а проектот е...

Путин по вторпат стана татко: Алина Кабаева роди близнаци?

Поранешната руска гимнастичарка Алина Кабаева, за која се зборува дека е во долгогодишна врска со рускиот претседател Владимир Путин, наводно неодамна родила близнаци, пишуваат...

Првата жена на Месечината до 2024 година

НАСА планира првата жена да ја прати на Месечината до 2024 година благодарение на дополнителни приливи во буџетот кои ги одобри американскиот претседател Доналд...

На врвот на светот по 24. пат

Непалскиот шерпас Ками Рита Шерпа по 24-ти пат се искачи на Монт Еверест, соборувајќи го претходниот рекорд. Како што соопштија локалните власти, тоа било негово...

Стинг во Скопје на 2 јуни, Влатко Стефановски специјален гостин на...

Од Авалон продукција информираат дека во рамки на настанот „Skopje Calling“, Стинг ќе понуди несекојдневно и динамично шоу, фокусирајќи се на неговите најдобри песни од...

16 работи што се забранети во Северна Кореја

Светот се повеќе е заинтересиран за Северна Кореја. Нејзиниот лидер и владата постојано се обидуваат да го заштитат народот од надворешни влијанија. А сето...

Слатка пита со суво грозје

Миризлива и неверојатно вкусна … Потребно е: 600 г брашно 30 г свеж квасец 2 лажици шеќер 1/2 лажичка сол 1 јајце 1 жолчка 5...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО