ВИДЕО: Жежок танц среде улица во Скопје – девојка излезе од...

Девојка со кратки тексас панталони излезе од автомобил на раскрсница среде Скопје и мешаше со задникот, објави „Репортер“. Возачите кои беа зад нејзиното возило веднаш...

Седум држави биле против датум за преговори со Македонија, тврди Милошоски

Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник на ВМРОДПМНЕ, Антонио Милошоски на Твитер тврди дека не само Германија и Франција биле против старт на...

Кој беше, кој не беше? – прием на хрватската амбасада во...

Вечерва во хотелот Александар Палас по повод националниот празник на Република Хрватска, хрватската амбасадорка Н.Е. Данијела Баришиќ одржа прием за дипломатскиот кор и личностите...

Шок терапија: Нараквица која ве казнува ако не се храните здраво

Ако имате потешкотии со контролирање на желбата за нездрава храна, веројатно е време да размислите малку за шок терапија. Имено, Амазон ја продава нараквицата ...

Скопјанка едвај спаси глава во Никити од убод од отровна риба 

Внимавајте риба дракена напаѓа по грчките плажи Неколку македонските туристи, но и од регионов, кои во јуни летуваат на плажите во Грција имале непријатно искуство....

Фотографија од Гренланд: Кучињата влечат санки низ вода

Метеорологот Стефен Олсен од данскиот метеоролошки завод пошол на рутинска мисија на Гренланд да ги собере метеоролошките инструменти кои ги поставиле неговите колеги, но...

Финска повторно е најсреќна земја на светот, на Македонија не и...

На листата на најсреќни земји на светот, Финска повторно го зазема првото место, додека Македонија се најде на 84 место. Од балканските земји посреќни...

Политичар стана хит на интернет: Во пренос од седница заборавил да...

Пакистанскиот политичар Шаукат Јоусафзаи и неговите колеги станаа хит на интернет бидејќи нивниот обид за транспарентност заврши урнебесно. Имено, тој и неговите колеги ја...

Инстант карма: Сакаше жив да го изеде, октоподот ја нападна /видео

Девојката која е позната како Seaside Girl Little Seven редовно постира снимки од себеси како јаде морска храна, но овој пат, со надеж дека...

СЕКОЈ ПЕТТИ СТАН ЗАЛОЖЕН ВО БАНКА: Неготинци си ги ставаат куќите...

Речиси секој петти стан или куќа во Неготино е ставен под хипотека. Според најновиот извештај од Регистарот на цени и закупнини. што се води...

Кинеска направија: Краставица во форма на Буда? (и како се прави)

Сте виделе ли некогаш олку интересни краставици? Еден млад човек од кинеската провинција Хенан ги прави овие краставици со помош на калапи. Еве како изгледа...

Херојот од Чернобил: Јас само си ја работев работата

Олексиј Ананенко во серијата „Чернобил“ која постигна огромна популарност е прикажан како еден од тројцата херои заслужни за тоа што хаваријата во нуклеарната централа...

Јадранско море полно со отпад

Застапеноста на пластичниот отпад на дното на Јадранското море е речиси најголема во Европа, по североисточниот дел на Медитеранот и Келтското море. Отпадот на Јадранот...

Дознајте зошто комарците зујат: не значи дека нема да ве касаат,...

Речиси секој би се согласил дека не постои ништо по иритирачко од зуење на комарец штом конечно ќе си легнете да спиете по неиздржливо...

Девојката која скапоцените камења ги претвора во фасцинантен накит

Триесет и едногодишната Елена Ставреска, по професија дипломиран сликар, рачно изработува уникатни парчиња плетен, но и филигрански накит. Таа ѝ се препушта на фантазијата и...

Ја пронајдоа во московски стан полн ѓубре – по три...

Во почетокот на март Русија се згрози од случајот на девојчето Љубов кое беше пронајдено само во еден московски стан полн со ѓубре и...

Астролошки календар за донесување вистински одлуки: денот на Венера за венчавки,...

Според астрологијата секој ден во неделата претставува една планета, има своја моќ и квалитет па така е погоден за одредени планови и акции. Планирате...

Чинија полна зачински приказни: Пилешко со шафран, леќа и зеленчук

Богатство од мириси и неверојатен вкус… Потребно е: 500 г пилешко бело месо 250 г црвена леќа 100 г корен од целер 70 г корен од пашканат 1 главица кромид ...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО