Не можам да го гледам закован за креветот

Големиот талент од редовите на Ајакс, Дони ван де Бек, ја освои шампионската титула во Холандија со своите тимски колеги и на тој начин...

Сите го сакаат Менди

Од ден на ден, се поголем и поголем е бројот на клубови кои ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги...

Киеза и Томас замена за Икарди

Раководните лица на Интер сакаат за време на летниот преоден рок да се ослободат од услугите на аргентинскиот интернационалец Мауро Икарди. Поранешниот капитен на „нероазурите“...

Пјонтек не е за продажба

И покрај долгиот пост без постигнат погодок, раководните лица на италијанскиот калчо гигант Милан, не сакаат да ја прекинат соработката со полскиот интернационалц Криштоф...

Пауло не е среќен во Торино

Густаво Дибала, братот кој истовремено е и агент на аргентинскиот интернационалец од редовите на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, откри дека брзоногиот...

Зидан ќе избрка 13 фудбалери

Еден од најтиражните спортски весници во Шпанија, „Марка“, ја пласираше и информацијата дека предводникот на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал...

Дембеле наследник на Лукаку

Доколку предвреме биде прекината соработката со белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку, раководните лица на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед ќе се обидат да ги осигурат услугите...

Гризман многу ме разочара

Првиот човек на шпанскиот гигант Атлетико (М), Енрике Черезо, призна дека е многу разочаран од одлуката на францускиот интернационалец Антоан Гризман кој потврди дека...

Заха сака во ЛШ

За време на последниот состанок кој го имал со раководните лица, најдобриот фудбалер во дресот на лондонскиот премиерлигаш Кристал Палас, Вилфред Заха, ги информирал...

Ракитиќ ќе биде продаден

Еден дел од шпанските медиуми, особени тие кои важат за поблиски до Барселона, ја пласираа и информацијата дека каталонскиот гигант ќе се обиде за...

Ругани како бековски столб

Младиот бек од редовите на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Даниеле Ругани, е најновата желба на менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Унаи Емери. Иако има скромна...

По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. За време на оваа кампања, Каталонците немаа проблем да ја освојат...

Нејмар го наговара Кутињо да дојде во ПСЖ

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар го притиска раководството на клубот да го привлече Филипе Кутињо од Барселона, информира „Екип“. Според информациите, Нејмар и...

Кансело се сели во Манчестер

Португалскиот интернационалец од редовите на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Жоао Кансело, потврди дека не е задоволен од третманот во Торино и...

Пукна тиквата со Андре Силва

Раководните лица на шпанскиот прволигаш Севилја потврдија дека имаат сериозен проблем со португалскиот интернационалец Андре Силва и поради тој проблем нема да биде откупен...

На шопинг во Порто

Шпанскиот гигант Атлетико (М) е на добар пат да ги осигури услугите на триото од редовите на португалскиот прволигаш Порто, Хектор Херера, Филипе и...

Нико Шулц како лев бек

Офанзивниот лев бек од редовите на Хофенхајм, Нико Шулц, ќе биде првата летна аквизиција на германскиот гигант Борусија од Дортмунд. Како што пренесуваат германските медиуми,...

Сане е достапен за Баерн (М)

Близок извор до таборот на старо-новиот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, откри дека клупските челници седнале на преговарачката маса со раководните лица...

Проблемот со Силва е што е 50% кловн

Само неколку денови подоцна откако беше одбранета шампионската титула во англиската Премиер лига, капитенот на Манчестер Сити, Винсент Компани, откри кој играч треба да...

Замрзнав сперма и Селина може да роди фудбалски тим

Роналдо Луис Назарио де Лима, попознат како Роналдо, даде ексклузивно интервју за Финаншл Тајмс. По успешната фудбалска кариера, благодарение на која се стекна со...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО