Погба откри за кој клуб сака да игра

Близок извор до таборот на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед откри дека францускиот интернационалец Пол Погба сака по секоја цена да си замине од „Олд...

Лукаку се сели во Италија

Италијанскиот калчо гигант Интер и понатаму важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на белгискиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер...

Џампаоло најпосле се ослободи од Сампдорија

Марко Џампаоло и официјално стави крај на соработката со италијанскиот калчолигаш Сампдорија. На тој начин искусниот стручњак ги потврди шпекулациите дека во следните неколку...

Старт на Копа Америка со 100-та победа на Бразил

Со стота победа на Бразил во Копа Америка, што домаќините ја постигнаа на синоќешниот натпревар против Боливија со резултат 3-0, стартуваше годинешното фудбалско првенство...

Почнува Копа Америка

Копа Америка се враќа и ќе понуди многу емоции на терените во Бразил. За првпат во последниве 30 години, Земјата на кафето ќе биде...

Фудбалскиот клуб „Брегалница“ од Штип се приватизира

Дваесет и тројцата советници на денешната седница на Советот на Општина Штип донесоа едногласна одлука 51 отсто од акциите на клубот да се продадат. Градоначалникот...

Вардар се збогува со ракометарите кои си заминуваат (видео)

Европскиот шампион Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои следната сезона нема да го носат „црвено-црниот“ дрес, како и со тренерот Парондо. –...

Кадетите на Бешикташ се почестиле со проститутки

Турските медиуми објавија шокантна информација поврзана со фудбалските кадети на Бешикташ, кои направиле хаос додека учествувале на еден турнир во Грција. Оваа информација прво...

Исламот не е само тероризам

Францускиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Пол Погба, на британските медиуми им откри дека се чувствува многу помирно откако ја прифатил...

Манчестер Јунајтед официјално го претстави првото засилување

Манчестер Јунајтед официјално го објави првото ново засилување за ова лето. Даниел Џејмс, кој беше привлечен од Свонси, потпиша договор за пет години со...

Прво бев силувана, а потоа ми го ограбија и станот

Најила Триндаде, моделот и девојката која го обвини бразилскиот интернационалец Неимар за силување, со солзи на очите раскажа во каков пекол и се претворил...

Пеп не се пали ниту на 20 мил. евра

Менаџерот на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи италијанскиот калчо гигант Јувентус. Според „Еуроспорт“, италијанскиот...

Јас сум најсреќното дете во светот!

Новиот фудбалер на Реал (М), Лука Јовиќ на денешната негова промоција во „кралскиот клуб“ призна дека го му се исполнил сонот да стане дел...

Јунајтед најде замена за Де Хеа

Доколку предвреме биде прекината соработката со шпанскиот интернационалец Давид де Хеа, раководните лица на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед ќе се обидат да ги осигураат...

Пјаниќ стави крај на шпекулациите

Босанскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Миралем Пјаниќ, најпосле стави крај на сите дилеми кога е во прашање...

Буфон си најде нов клуб

Португалскиот гигант Порто е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон. Пред неколку дена поранешниот капитен на Јувентус...

Конте има нова желба

Големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Интер, е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на големиот талент од редовите на Рома,...

Милан најде замена за Бакајоко

Стандардниот првотимец во дресот на Сасуоло, Стефано Сенси, најверојатно ќе биде првата летна аквизиција на италијанскиот калчо гигант Милан. Агентот на репрезентативецот на Италија...

Азар не сака да го споредуваат со Меси

Новото засилување на Реал Мадрид, Еден Азарија го постави Лионел Меси на врвот на светскиот фудбал. Тој го стори тоа на прес-конференција пред претстојниот...

Модриќ: Сè уште имам сили за Реал Мадрид

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ е амбициозен да им помогне на „лос бланкос“ и во следната сезона. – Се чувствувам добро, иако оваа сезона...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО