Историски успех на Академија Пандев

Секогаш, најмалку посакуваниот пенал рулет, се покажа како среќен за фудбалерите на Академија Пандев кои за првпат во клупската историја го освоија пехарот кој...

Марадона уапсен, па пуштен – На бившата и должи 5,7 милиони...

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Диего Марадона е приведен на аеродромот во Буенос Аирес. Полицијата реагирала по пријава на поранешната партнерка Рочио Олива,...

Борусија Дортмунд има најголема поддршка од трибините

Борусија Дортмунд има најверни навивачи, oбјави „Газета дело Спорт“, по истражување на посетеноста на стадионите во Европа. Германскиот клуб во просек на „Вестфален“ стадионот го...

Гвардиола има договор со Јувентус

Италијанското радио „Спортива“ предизвика фудбалски земјотрес со пласираната информација дека трофејниот шпански стручњак, Пеп Гвардиола, ќе биде именуван за нов предводник на калчо гигантот...

Компјутерот од 71.600 играчи пресмета кој е најсличен со Меси

Иако треба да го одигра и финалниот натпревар во Купот на Шпанија, најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, сезонава веќе...

Мбапе сакаше во Реал (М), но ПСЖ го принуди да остане

Изјавата на Килијан Мбапе, дека сака поголема одговорност, без разлика дали во дресот на ПСЖ или во дресот на некој друг клуб, дигна голема...

Богата понуда за Вилсон

Амбициозните сопственици на англискиот премиерлигаш Вулверхемптон, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на големиот талент од редовите...

Марио Руи доби одврзани раце

Португалскиот интернационалец од редовите на калчолигашот Наполи, Марио Руи, планира да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок. Офанзивниот денес бек...

Не се делам од Де Јонг

Капитенот на холандскиот гигант Ајакс, Матијас де Лигт, сè уште нема донесено конечна одлука околу тоа каде ќе ја продолжи својата фудбалска кариера. Централниот дефанзивец...

Де Роси во средниот ред

Аргентинскиот гигант, Бока Јуниорс, ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на искусниот играч за врска од редовите...

Сакам да бидам тренер на Милан

Селекторот на фудбалската репрезентација на Украина и легендарен напаѓач на Милан, Андри Шевченко, откри дека сака еден ден да биде и тренер на седумкратниот...

Барселона со многу отсуства за Кралскиот куп

Повредите на неколку клучни играчи и претставуваат голем проблем на Барселона, која на финалето на Кралскиот куп против Валенсија сака да го освои вториот...

По Вардар, трофејот и за Работнички

Пионерите на Вардар го освоија Купот на Македонија, откако во финалето што се одигра на стадионот во тренинг-центарот „Петар Милошевски“ ја совладаа Шкендија со...

Понекогаш забораваме колку е валкана оваа индустрија

Претседателот на Европската фудбалска федерација, Александар Чеферн ја коментираше ситуацијата во врска со истрагата која се води за Манчестер Сити. Понекогаш забораваме колку е...

Немој во тоа го*но од клуб

На почетокот од изминатата декада, Енди ван дер Мејде, важеше за еден од најдобрите фудбалери во Европа. Го носеше дресот на Ајакс, а потоа...

Паника на „Паркот на принцовите“ поради Мбапе

Иднината на Килиан Мбапе и понатаму е топ-тема во сите фудбалски медиуми. Само што се одигра последното коло од француската Лига 1, бомбардерот на...

Ема Хеијс како менаџер на Челзи

Поголемиот дел од фудбалските медиуми во Англија започнаа „расправија“ околу тоа дали лондонскиот премиерлигаш Челзи, треба да ја прекине соработката со италијанскиот стручњак Маурицио...

Премиер е повеќе од опција

Репрезентативецот на Белгија, Јаник Фереира Караско, уште еднаш повтори дека сака да стави крај на својата авантура во Кина и повторно да се врати...

Азурен дрес за Иличиќ

Словенечкиот интернационалец од редовите на Аталанта, Јосип Иличиќ, ќе биде првата летна аквизиција на контроверзниот сопственик на Наполи, Аурелио де Лаурентис. Офанзивниот играч за врска...

Жоао Марио во средниот ред

Англискиот премиерлигаш Евертон моментално важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на португалскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Жоао...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО