Де Роси во средниот ред

Аргентинскиот гигант, Бока Јуниорс, ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на искусниот играч за врска од редовите...

За победничките вибратор и восок за депилација!

Организаторите на турнирот во сквош во Шпанија се најдоа на удар од страна на јавноста, откако на најдобропласираните натпреварувачки им доделија награда вибратор, восок...

Мина седум години во затвор, а сега е главен во рингот

Американското предградие Оксон Хил, кое брои вкупно 18.000 жители, стациониран во Мериленд, ќе биде во центарот на боксерската јавност на 25-ти мај (сабота), кога...

Сакам да бидам тренер на Милан

Селекторот на фудбалската репрезентација на Украина и легендарен напаѓач на Милан, Андри Шевченко, откри дека сака еден ден да биде и тренер на седумкратниот...

Ѓоковиќ треба да ја покаже само менталната сила

Поранешната словачка тенисерка, Даниела Хантукова, која моментно работи како стручен коментатор, смета дека Србинот Новак Ѓоковиќ нема зошто да биде незадоволен од изданието кое...

Македонија против Грција во Струмица

Македонската ракометна репрезентација ќе ја пречека селекцијата на Грција во салата „Парк“ во Струмица, во рамки на последното коло од квалификациите за пласман на...

Верстапен го напушта Ред Бул

Поранешниот пилот во Формула 1, Јос Верстапен, најави дека неговиот син Макс ќе размисли добро дали да остане во редовите на Ред Бул и...

Лилард лапна договор од 191 мил. долари

Кошаркарот на Портланд, Демијан Лилард, ја продолжи соработката со „блејзерси“ и во наредните четири години ќе инкасира 191 милион долари. Инаку, Портланд беше елиминиран од...

Торонто не се предава (ВИДЕО)

Кошаркарите на Торонто израмнија на 2-2 против Милвоки во финалето во Источната конференција, откако го добија четвртиот меч од серијата со 120:102. „Репторси“ го...

Барселона со многу отсуства за Кралскиот куп

Повредите на неколку клучни играчи и претставуваат голем проблем на Барселона, која на финалето на Кралскиот куп против Валенсија сака да го освои вториот...

Вардар ја завери 13-тата титула во домашното првенство

Ракометарите на Вардар на две кола до крајот на сезоната во Суперлига ја освоија 13 - тата шампионска титула во домашното првенство. Тие во...

Меџик Џонсон заминува од Лејкерси

Меџик Џонсон, поранешен кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс и актуелен директор за кошаркарски трансфери во клубот, поднесе оставка на функцијата. На ваков потег кошаркарската легенда...

По Вардар, трофејот и за Работнички

Пионерите на Вардар го освоија Купот на Македонија, откако во финалето што се одигра на стадионот во тренинг-центарот „Петар Милошевски“ ја совладаа Шкендија со...

Понекогаш забораваме колку е валкана оваа индустрија

Претседателот на Европската фудбалска федерација, Александар Чеферн ја коментираше ситуацијата во врска со истрагата која се води за Манчестер Сити. Понекогаш забораваме колку е...

Немој во тоа го*но од клуб

На почетокот од изминатата декада, Енди ван дер Мејде, важеше за еден од најдобрите фудбалери во Европа. Го носеше дресот на Ајакс, а потоа...

Паника на „Паркот на принцовите“ поради Мбапе

Иднината на Килиан Мбапе и понатаму е топ-тема во сите фудбалски медиуми. Само што се одигра последното коло од француската Лига 1, бомбардерот на...

Ема Хеијс како менаџер на Челзи

Поголемиот дел од фудбалските медиуми во Англија започнаа „расправија“ околу тоа дали лондонскиот премиерлигаш Челзи, треба да ја прекине соработката со италијанскиот стручњак Маурицио...

Премиер е повеќе од опција

Репрезентативецот на Белгија, Јаник Фереира Караско, уште еднаш повтори дека сака да стави крај на својата авантура во Кина и повторно да се врати...

Азурен дрес за Иличиќ

Словенечкиот интернационалец од редовите на Аталанта, Јосип Иличиќ, ќе биде првата летна аквизиција на контроверзниот сопственик на Наполи, Аурелио де Лаурентис. Офанзивниот играч за врска...

Менаџерското столче за Мурињо

Поголемиот дел од британските медиуми ја објавија и информацијата дека контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо, добил официјална понуда да биде именуван за менаџер на...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО