Работнички во „тивкото дерби“ славеше над МЗТ Скопје

Кошаркарите на Работнички со победа го завршија последниот натпревар од 10. коло во Првата македонска лига, откако славеа над вечниот ривал МЗТ Скопје со...

Историски успех на Академија Пандев

Секогаш, најмалку посакуваниот пенал рулет, се покажа како среќен за фудбалерите на Академија Пандев кои за првпат во клупската историја го освоија пехарот кој...

Марадона уапсен, па пуштен – На бившата и должи 5,7 милиони...

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Диего Марадона е приведен на аеродромот во Буенос Аирес. Полицијата реагирала по пријава на поранешната партнерка Рочио Олива,...

Ѓоковиќ е најкомплетниот тенисер во историјата

Некогашниот трет играч на светот, аргентинскиот тенисер Давид Налбандијан воочи Ролан Гарос зборуваше за Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер и Ник Кирјос. Аргентинецот...

Борусија Дортмунд има најголема поддршка од трибините

Борусија Дортмунд има најверни навивачи, oбјави „Газета дело Спорт“, по истражување на посетеноста на стадионите во Европа. Германскиот клуб во просек на „Вестфален“ стадионот го...

Антиќ: Розите не беа за Ружица туку за некој друг!

Иако во јавноста се шпекулираше дека Перо Антиќ ја израдувал својата сопруга со еден куп рози, сепак тој за весникот ВЕЧЕР откри дека тие...

Гвардиола има договор со Јувентус

Италијанското радио „Спортива“ предизвика фудбалски земјотрес со пласираната информација дека трофејниот шпански стручњак, Пеп Гвардиола, ќе биде именуван за нов предводник на калчо гигантот...

Компјутерот од 71.600 играчи пресмета кој е најсличен со Меси

Иако треба да го одигра и финалниот натпревар во Купот на Шпанија, најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, сезонава веќе...

Мбапе сакаше во Реал (М), но ПСЖ го принуди да остане

Изјавата на Килијан Мбапе, дека сака поголема одговорност, без разлика дали во дресот на ПСЖ или во дресот на некој друг клуб, дигна голема...

Богата понуда за Вилсон

Амбициозните сопственици на англискиот премиерлигаш Вулверхемптон, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на големиот талент од редовите...

Марио Руи доби одврзани раце

Португалскиот интернационалец од редовите на калчолигашот Наполи, Марио Руи, планира да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок. Офанзивниот денес бек...

Не се делам од Де Јонг

Капитенот на холандскиот гигант Ајакс, Матијас де Лигт, сè уште нема донесено конечна одлука околу тоа каде ќе ја продолжи својата фудбалска кариера. Централниот дефанзивец...

Де Роси во средниот ред

Аргентинскиот гигант, Бока Јуниорс, ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на искусниот играч за врска од редовите...

За победничките вибратор и восок за депилација!

Организаторите на турнирот во сквош во Шпанија се најдоа на удар од страна на јавноста, откако на најдобропласираните натпреварувачки им доделија награда вибратор, восок...

Мина седум години во затвор, а сега е главен во рингот

Американското предградие Оксон Хил, кое брои вкупно 18.000 жители, стациониран во Мериленд, ќе биде во центарот на боксерската јавност на 25-ти мај (сабота), кога...

Сакам да бидам тренер на Милан

Селекторот на фудбалската репрезентација на Украина и легендарен напаѓач на Милан, Андри Шевченко, откри дека сака еден ден да биде и тренер на седумкратниот...

Ѓоковиќ треба да ја покаже само менталната сила

Поранешната словачка тенисерка, Даниела Хантукова, која моментно работи како стручен коментатор, смета дека Србинот Новак Ѓоковиќ нема зошто да биде незадоволен од изданието кое...

Македонија против Грција во Струмица

Македонската ракометна репрезентација ќе ја пречека селекцијата на Грција во салата „Парк“ во Струмица, во рамки на последното коло од квалификациите за пласман на...

Верстапен го напушта Ред Бул

Поранешниот пилот во Формула 1, Јос Верстапен, најави дека неговиот син Макс ќе размисли добро дали да остане во редовите на Ред Бул и...

Лилард лапна договор од 191 мил. долари

Кошаркарот на Портланд, Демијан Лилард, ја продолжи соработката со „блејзерси“ и во наредните четири години ќе инкасира 191 милион долари. Инаку, Портланд беше елиминиран од...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО