Бајката на Вардар видена со очите на ЕХФ (Видео)

Вака лудата победа на Вардар ја видоа од Европската ракометна федерација (ЕХФ).

Се загрева атмосферата на аеродромот во Скопје

Неколку илјади навивачи на Вардар веќе се на меѓународниот аеродром во Скопје во исчекување на европските шампиони. Според последните најави, експедицијата на Вардар треба да...

ЕХФ на Твитер: Вардар е главна вест во светот!

Вардар е главна вест во светот, објави ЕХФ на својот Твитер профил. Од Европското седиште на ракометот направија колекција на насловни страници на многу...

Вардарци со чартер лет во 16.15 слетуваат во Скопје

Европскиот шампион Вардар, попладнево околу 16 часот и 15 минути треба да слета на аеродромот во Скопје. Според првичната агенда „црвено-црните“ требаше околу полноќ да...

Ракометарките поразени во првиот бараж натпревар за пласман на СП

Македонската женска ракометна репрезентација со три гола негатива ќе патува на реванш баражот со Словенија за пласман на СП во декември годинава во Јапонија,...

Дибиров: Ако сега некој не му помогне на Вардар, треба сите...

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров по вечерашното освојување на титулата во Лигата на шампионите изјави дека сега е време некој да излезе во пресрет...

Ова е најслаткото освојување на титула, сега сите нека се радуваат...

Бразилскиот интернационалец во редовитевна македонскиот шампион Вардар, Рожерио Мораеш, одифра одличен завршен турнир во ЛШ, а по освојувањето на титулата изјави: -Дури и...

Ако после оваа титула никој не ни помогне, тогаш сите да...

Левото крило на македонскиот ракометен шампион Варадар, Тимур Дибиров не ја криеше среќата и задоволството од постигнатиот успех, ако се земе предвид како изгледаше...

Осуммина ракометари по втор пат се искачија на европскиот кров со...

Иако изминативе две години многу се менуваше во играчкиот состав во редовите на актуелниот ракометен шампион во Европа, екипата на Вардар, сепак дури осуммина...

Карачиќ е МВП на Ф4 турнирот во Келн

Бекот на актуелниот шампион во Европа, екипата на Вардар, Игор Карачиќ, е прогласен за МВП на Ф4 турнирот во Келн во Лигата на шампионите,...

Парондо влезе во одбраното друштво

Предводникот на актуелниот шампион во Европа, екипата на Вардар, Раул Гарсија Парондо е вториот тренер во историјата на Лигата на шампиони кој успеал да...

Чупиќ прв ракометар со три титули во ЛШ

Ракометарите на Вардар пак ја  израдува нацијата, откако по втор пат ја покорија Европа. Во големото финале на завршниот турнир славеа со 27:24 над...

Бравоо! Вардар е првак на Европа

Македонскиот шампион Вардар е нов европски ракометен шампион. Екипата на Роберто Гарсија Парондо забележа победа во финалето на „Ф4“ во Келн против Веспрем со 27:24...

ВАРДАР Е ПРВАК НА ЕВРОПА, дами и господа!

Ракометарите на Вардар се нови европски шампиони, откако во финалето на завршниот турнир во Лигата на шампионите, во Келн славеа над унгарскиот Веспрем со...

Ајдеее, напред Вардар! Следење на натпреварот во живо

Бидејќи големото финале нема да се пренесува на ниту една македонска телевизија, па поради тоа спортскиот портал Спортски.мк одлучи да ви понуди линк каде...

Барселона се утеши со третото место

Ракометарите на Барселона успеја да се опорават по поразот од Вардар во полуфиналето на завршниот турнор во Лигата на шампионите во Келн. Во мечот...

Сензација: Џошуа нокаутиран од Руиз (Видео)

Мексиканскиот боксер  Еди Руиз јуниор приреди големо изненадување во историјата на боксот. Во вистински спектакл во „Медисон Сквер Гарден“ тој го нокаутира Британецот Ентони Џошуа...

Финалето во Келн ќе се гледа на видео бим во Скопје-утре...

Градот Скопје, утре на нашиот плоштад, на голем видео бим, организира заедничко следење и бодрење за новиот триумф на Вардар и неговата нова европска...

Вардар по втора европска титула, Веспрем во четври обид за прв...

Ракометарите на Вардар утре ќе го играат своето второ финале во Лигата на шампионите. Пред две години „црвено-црните“ во борбата за трофејот го победија...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО