Ѓоковиќ е најкомплетниот тенисер во историјата

Некогашниот трет играч на светот, аргентинскиот тенисер Давид Налбандијан воочи Ролан Гарос зборуваше за Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер и Ник Кирјос. Аргентинецот...

За победничките вибратор и восок за депилација!

Организаторите на турнирот во сквош во Шпанија се најдоа на удар од страна на јавноста, откако на најдобропласираните натпреварувачки им доделија награда вибратор, восок...

Мина седум години во затвор, а сега е главен во рингот

Американското предградие Оксон Хил, кое брои вкупно 18.000 жители, стациониран во Мериленд, ќе биде во центарот на боксерската јавност на 25-ти мај (сабота), кога...

Ѓоковиќ треба да ја покаже само менталната сила

Поранешната словачка тенисерка, Даниела Хантукова, која моментно работи како стручен коментатор, смета дека Србинот Новак Ѓоковиќ нема зошто да биде незадоволен од изданието кое...

Верстапен го напушта Ред Бул

Поранешниот пилот во Формула 1, Јос Верстапен, најави дека неговиот син Макс ќе размисли добро дали да остане во редовите на Ред Бул и...

Животната приказна на трикратниот Ф1 шампион е неверојатна (ВИДЕО)

Легендарниот возач во Формула 1, Ники Лауда, почина во 71. година од животот, а неговата животна приказна никого не остави рамнодушен. Тој е роден...

Ролан Гарос е ср*ње!

Австралискиот тенисер Ник Кирјос не престанува да го привлекува вниманието на спортската јавност со своите дискутабилни изјави и однесување. Изминатата недела направи скандал на мастерс...

Почина легендата во Формула 1 – Ники Лауда

Еден од најдобрите пилоти во Формула 1, Ники Лауда, почина на 70 години. Со голема тага објавуваме дека нашиот Ники почина на 20 мај...

Со едно кроше претрпе осум фрактури и деветчасовна операција

Поранешниот УФЦ борач, Сејџ Норткат (23) нема по добро да го памети своето деби во азиската организација ONE, откако по само 29 секунди во...

Во Мерцедес немаат илузии дека ќе победат на сите трки оваа...

Претседателот на тимот Мерцедес, Тото Волф, изјави дека неговиот тим немаа амбиции и не размислува дека ќе победи на сите трки во тековната сезона. Досега...

Надал покажа кој е „Кралот“ на земјата

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го освои трофејот на мастерс турнирот во Рим, откако во финалето го совлада Србинот Новак Ѓоковиќ со 6:0, 4:6, 6:1. Ова...

Маркез ја освои Франција

Актуелниот шампион во Мото ГП, Шпанецот Марк Маркез славеше на трката за Големата награда на Франција во Ле Ман. Зад полотит на Репсол Хонда...

Плишкова го освои трофејот во Рим

Чешката тенисерка Каролина Плишкова е победничка на ВТА турнирот во Рим. Плишкова денеска во финалето ја совлада британската тенисерка Јоана Конта со 2-0, по сетови...

Сезоната за Ферари е веќе пропадната

Откако новиот надграден мотор не му помогна на тимот на Ферари на трката за Големата награда на Шпанија, поголем дел се сложуваат со констатацијата...

Теренот во Рим беше опасен за тенисерите

Најтрофејниот тенисер на денешницата, Швајцарецот Роже Федерер, поради повреда на десната нога мораше предвреме да се повлече од мастерс турнирот во Рим, а со...

Доминик Бризил не издржа ниту една рунда против Вајлдер

Дуелот во тешка категорија меѓу американските боксери Дионтеј Вајлдер и Доминик Бризил траеше помалку од една рунда на рингот во „Барклис Центар“ во Бруклин. Вајлдер,...

Арнолд Шварценегер нападнат на спортски настан во Јужна Африка (видео)

https://youtu.be/1ZpFhwJ4eGM Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека...

Надал се пласираше во финалето на мастерсот во Рим

Шпанскиот тенисер Рафал Надал се пласираше во финалето на мастерс турнирот во Рим, откако славеше во дуелот против Стефанос Циципас со 6:3, 6:4 и...

Во Тетово стигна бугарскиот маратонец кој трча од Варна до Драч

Бугарскиот маратонец Красимир Георгиев стигна во Тетово каде вечерва ќе преноќи во рамки на неговиот подвиг да трча од Варна во Бугарија, па да...

Хорнер: Ние не напредувавме во однос на минатата сезона

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека новите правила во Формула 1 за аеродинамиката поскоро ги вратиле назад, отколку што им помогнале да...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО