НЕ СТАРЕЕ: Белучи со својот помлад партнер на бал во Венеција

Една од најубавите жени, италијанската актерка и поранешен модел Моника Белучи (54), присуствуваше на балот под маски во Венеција, каде се појави во придружба...

ВО ДОКУМЕНТАРЕЦ: Откриено зошто Меган Маркл се развела од продуцентот Тревор

Минатата недела е промовиран документарниот филм за британската војвотка од Сасекс и сопруга на принцот Хари Меган Маркл во која се откриени бројни детали...

Ирена Спасовска се поднови со тетоважa

Познатата македонска фолк-пејачка Ирена Спасовска која за себе ќе каже, естраден уметник, решила да се поднови со тетоважa. Таа деновиве се пофали и на...

Македонски музичари ја подигаат јавната свест за аутизмот

Македонски музичари во соработка со невладината организација „Аутизам ААМК“ создадоа песна и спот „Растеме заедно“, од хуманитарен карактер за подигање на јавната свест за...

КОНЦЕРТ ВО МКЦ: Волшебни звуци на гитара, шаркија, мандолина…

Во Кино Фросина вечерва во 21 часот концерт ќе одржи Мухамед Ибрахими, волшебна појава на македонската музичка сцена. Виртуоз и извонреден музичар, кој својата публика...

Стајлингот на Хана ја расплака мама!

  Ова слатко девојче, сигурно е најверниот и најискрениот фан на Тамара Тодевска. Нејзината ќеркичка Хана е подготвена и ја чека мама вечерва да настапи...

Вечерва се гласа за Тамара и “Горда“

Вечерва на Евровизија во Тел Авив, Израел под реден број 17 настапува македонската претставничка Тамара Тодевска.   Таа ќе ја претставува Република Северна Македонија со песната “Горда“...

Вечерва во Тел Авив на “Евровизија“: Да навиваме за Тамара, за...

Дојде и денот Д, кога нашата претставничка Тамара Тодевска на овогодинешната “Песна на Евровизија“ и официјално ќе застане на фестивалската сцена во Израел. Таа...

Актерките го донесоа холивудскиот гламур во Кан

Канскиот филмски фестивал е познат по строгите правила за облекување, па  додека мажите мора да носат црни чевли и црни вратоврски, жените треба задолжително...

Даниел Крег во болница, снимањето на „Бонд 25“ е неизвесно

Актерот, кој го отелотворува Агентот 007 од 2006 година, Даниел Крег (51) е итно пренесен од Јамајка во болница во Америка поради повредата што...

СЕ РАЗДЕЛИ НАЈУБАВАТА ДВОЈКА ВО ХОЛИВУД…

По само четири години брак заврши заедничкиот живот на најубавата двојка во Холивуд, холивудскиот актер и режисер Бредли Купер и манекенката Ирина Шајк. Според...

ОБЛОГ:Саша Поповиќ ѝ должи на Марија Шерифовиќ патики

Познатата пејачка и единствената победничка на Евровизија од Србија, Марија Шерифовиќ (со песната Молитва), со сето срце ја бодреше овогодишната српска претставничка на Евровизија...

НА ФИНАЛНАТА ВЕЧЕР: Мадона ќе пее две песни на Евровизија

Поп-кралицата Мадона пристигна во Тел Авив, Израел, со приватен авион и со нејзината огромна придружба. Според весникот „Д Тајмс оф Израел“,таа слетала на аеродромот...

“ВЕЧЕР“ НА МОДНОТО ШОУ НА МОНИКА : “Насликани дами“ имаат впечатлив...

Младата талентирана и бескрајно креативна македонска уметница и модна дизајнерка Моника Блажевска пред македонската публика ја претстави својата најнова колекција пролет/лето насловена “Насликани дами“...

ДОРИС ДЕЈ:Единствената амбиција ми беше да бидам добра мајка и сопруга

Почина една од најпознатите американски актерки и пејачки на 20 век, Дорис Деј. Во соопштението се наведува дека таа починала на 97-годишна возраст, опкружена со...

Тамара брои ситно до настапот на Евровизија, желби за успех од...

Тамара Тодевска, македонската претставничка на Евровизија 2019 која се одржува во Тел Авив, Израел, брои ситно до својот настап кој ќе се случи утревечер...

ГОЛЕМА ТРАНСФОРМАЦИЈА:  Џорџ Клуни поубав сега отколку пред триесетина години

Џорџ Клуни (58) денес важи за еден од најмаркантните мажи, а на неговиот шарм ретко која жена може да одолее. Но, секогаш дотеран и...

На 15 јуни на Градскиот стадион во Скопје: Здравко Чолиќ повикува...

  Една од најголемите музички ѕвезди на балканскиот простор и миленик на сите генерации, легендарниот Здравко Чолиќ (67) на 15 јуни (21 часот), ќе одржи...

“Песна на Евровизија“: Само “АББА“ со хитот “Ватерло“ направи светска кариера!

Вечерва во Тел Авив, Израел со првата полуфинална вечер стартува годинешново 64. по ред издание на популарниот Меѓународен музички фестивал “Песна на Евровизја“. Фестивалот се...

Koja наша пејачка се враќа со хитот “Ем го мразам, ем...

“Ем го мразам, ем посакувам” е голем хит на пејачката Елизабета Јосифовска, а песната сега доби и спот. Се снимаше во Охрид, нејзиниот омилен...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО