Не сум подментал пожар, тоа е лага!

Деновиве главна вест во медиумите е приказната за наводното пироманство од страна на фолкерот Петар Нечовски. Имено, според кажувањата и обвинувањата од страна на сопственикот...

Ева во ист ден направи и свадба и крштевка на ќеркичката!

Експејачката Ева Нединковска и нејзиниот партнер Јурек, кои во јануари минатата година склучија граѓански брак, а во ноември ја добија и малата Ена, деновиве...

Аца Лукас влетал со нож кај поранешната сопруга па ја претепал

Српските медиуми денеска пишуваат дека Аца Лукас ја претепал поранешната сопруга, а таа завршила во болница. Како што пренесе српски Курир, фолкерот кој неодамна стави...

Уништив многу љубовни врски!

Славната холивудска актерка, освен по врвните улоги, позната е и по многубројните неуспешни врски. Таа беше во врска со Бред Пит и Бен Афлек, а...

Погледнете какво прваче била Викторија Лоба

Викторија Лоба инспирирана од денешниот датум, 1 септември, објави интересна фотка на Инстаграм каде позира покрај училишна клупа. 1 Септември во колку драги спомени ме...

Уапсен фолк пејачот Петар Нечовски за подметнување пожар

Фолк – пејачот Петар Нечовски, осомничен за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност" е уапсен од страна на охридската полиција, при што е поднесена...

По него воздивнуваа сите жени, а тој доаѓа на Охридски Трубадури

Во рамките на Интернационалната вечер на годинешниот интернационален музички фестивал *Охрид фест – Охридски трубадури*  шоу програма ќе има познатиот хрватски пејач Владо Калембер...

Анџелина Џоли во паника, болеста се повеќе ја парализира

Актерката Анџелина Џоли моментално минува низ пекол затоа што се бори со неколку здравствени проблеми. Таа најмногу е загрижена за проширените вени на нозете поради...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО