Скарлет Јохансон повторно е слободна риба!

Иако се чинеше дека оваа бракоразводна парница нема да помине лесно, особено откако Роман барал старателство врз нивната тригодишна ќерка, шест месеци подоцна сè...

Чолиќ: Единствен мој наследник беше Тоше Проески

Здравко Чолиќ во едно интервју за српските медиуми изјавил дека негов единствен наследник бил и ќе остане Тоше Проески. Денес на музичка сцена се појавуваат...

Јас сум мила дур не полудам!

Во опуштена атмосфера, во друштво на најблиските соработници и пријатели, Викторија Лоба го промовираше видеото за темата "Дојди" чиј текст го потпишува самата, додека...

Хали Бери со своите 52 доминираше на црвениот тепих

Хали Бери била една од ѕвездите на Филмскиот фестивал во Торонто. Глумицата блескала на премиерата на филмот "Кралеви" (Кings) во елегантна креација, а многумина...

Ќе родам ќерка!

Јана Бурчевска ситно брои до породувањето! Познатата пејачка, која кон крајот на минатиот месец направи свадба, наскоро на свет ќе донесе девојче, а последните...

Савка го изневерувала Лозано?!

Влатко Лозаноски и Савка Грачанин ја раскинаа свршувачката!После 9 години поминати заедно, парот решил да стави крај на љубовта, датумот за свадба е откажан,...

Беквалац пред свадба заминала на одмор!

Пејачката Наташа Беквалац на 25 септември на Ибица ќе му каже ДА на својот партнер Лука Лазукиќ. Бракот со ИТ стручњакот ќе биде трет за...

Семи Џо од Династија со своето порше завршила во ендек

Актерката се здобила со полесни повреди, кога со своето порше завршила во ендек во близина на сопствениот дом во Таузенд Оукс во Калифорнија. По...

Лозано и Савка ја раскинаа свршувачката

После 9 години врска, Влатко Лозановски и манекенката Савка Грачанин ја раскинаа свршувачката. Савка веќе не живее во нивниот заеднички стан во Кисела Вода, а...

Бијонсе, Ријана, Бибер… се Илуминати?

Илуминатите важат за тајна организација која ја сочинуваат членови од целиот свет. Се верува дека во неа членуваат едни од од најпознатите лидери, бизнисмени,...

Славата ме удри во глава и станав алкохоличарка!

Кога пред шест години, како последица на наглата слава, почнале да пристигнуваат проблемите кои потоа почнала да ги "решава" со алкохол, пејачката Деми Ловато...

Даниел Крег со ваков изглед сигурно не би ја добил улогата...

Без оглед на тоа што рече дека "попрво би си ги исекол вените отколку повторно да го глуми Џејмс Бонд", неодамна е потврдено дека...

Остарев, срамота е веќе да пеам за хормони и корпички!

Владо Јаневски завчера го промовираше видеото за темата "Последна заблуда". Текстот и музиката за песната ги потпишува самиот тој, аранжманот е на Никша Братош,...

Би сакала моите деца да ги видам во Холивуд!

Анџелина Џоли искрено се надева дека еден нејзините деца ќе влезат во водите на шоу бизнисот. Анџелина присуствуваше на премиерата на нејзиниот филм, "First They...

Бев многу сиромашна, давав крв за пари!

ред да ја стекне славата како пејачка на групата "Pussycat Dolls" и девојка на возачот на Формула 1, Луис Хамилтон, Никол Шерцингер немала живот...

Милан поднел уште 2 тужби против Северина!

"Би се согласил на решавање на спорот по мирен пат само ако менаџерот на Северина ми се извини јавно", рекол Милан, кој минатата недела...

Најголемата критичарка на Трамп е новата Мис на Америка

Убавицата на Северна Дакота и истакната критичарка на американскиот претседател Доналд Трамп, Кара Мунд е новата „Мис на Америка". Таа е позната по тоа што...

Ги пробав сите дроги кои постојат, се сечев и имав врска...

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит по десет години љубов и две години брак. Иако во едно интервју изјави дека спиела само...

20 минути клечев и чекав Амал да ми каже “да”!

Таа буквално му го украла срцето – барем така може да се заклучи по последното интервју кое го дал Џорџ Клуни, а во кое...

Петар ја отсвире “Деспасито” на виолина

Петар Маркоски направи нова преработка, овој пат на хитот на Луис Фонси и Деди Јенки "Деспасито". "Решив да направам кавер на најгледаната и најслушаната песна...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО