Благица и Барбара – “Слику своју љубим“!

Се сеќавате на изјавата на Барбара Јаковлевска за популарната Благица Павловска од пред извесно време за нашиот Портал vecer.press: “Таа е мојата кралица и...

ПОЗНАТИТЕ ДАМИ СТАРЕАТ СО СТИЛ:Немаат ботокс и не се за затегнување...

Во борбата против стареењето, брчките и годините, за да извојуваат победа, светските познати убавици се подготвени да направат се. Така, Викторија Бекам за да...

ЕЛЕНА РИСТЕСКА ОТКРИ: Сите мои текстови се автобиографски!

Елена Ристеска, која неодамна се врати од грчкиот остров Миконос каде одмараше во друштво на пријателите, наскоро ќе ги изненади фановите со нов сингл...

ЗОРИЦА БРУНЦЛИК Е ЕМОТИВНО ИСКРЕНА:Јас сум најдобрата баба-риба!

Фолкерката Зорица Брунцлик, која веќе 40 години не се симнува од врвот на музичката фолк-сцена како во поранешна Југославија, така и сега во Србија,...

Бон Џови дели бесплатни оброци за работниците без плата

Ресторанот на рокерот Џон Бон Џови во Њу Џерси ќе им дели бесплатен оброк на државните службеници кои останаа без плата поради делумното блокирање...

Драма на концертот на Ана Бекута: Ја нападнал пијан манијак и...

Ана Бекута доживеала непријатност на концертот кој во саботата вечерта го одржа во Сава центарот. Пред крајот на настапот, кој за разлика од претходните години,...

Раде Шербеџија во ноември во Скопје!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда Раде Шербеџија на 4 и 5 ноември ќе одржи два...

СИМОНА СТАНКОВСКА – ПОЗИРА И СПЕЦИЈАЛНО ЗА “ВЕЧЕР” ПРОГНОЗИРА: Навивам...

Симона Станковска важи за една од најубавите манекенки на домашен терен. Потврда за тоа се многубројните титули и признанија кои ги има добиено надвор...

Што покажа растегливата Нивес Целзиус?!

„Требаше да ставиш предупредување, пред фотографијата“, „Зошто ни правиш да не ми е добро“, "Дали имаш нешто под гаќичките", „Како си моќна“, “Каде можам...

ЈАНА БУРЧЕВСКА ЗА МАЈЧИНСТВОТО И СЕМЕЈНИОТ ЖИВОТ: На почетокот бевме смотани,...

Јана Бурчевска, која во октомври минатата година стана мајка, конечно ја покажа малата Дона во јавноста. Пејачката која беше наша евровизиска претставничка објави фотка...

Оливер е добро и е оптимистичен

Сплитскиот пејач Оливер Драгојевиќ (70), кој поради тешката болест ги откажа концертите закажани периодов, за среќа, е се подобро, а наводите дека е во...

БЕЛОВ НЕ Е ИСЧЕЗНАТ,СЛАВИ 31. РОДЕНДЕН:Мама ми посака да им донесам...

Откако е преселен во Србија, во Крагуевац, поради девојката Јелена Станковиќ (економистка по професија) нашиот Александар Белов, поранешната ѕвезда на "Операција Триумф", го нема...

Шакира откажа 17 концерти поради влошена здравствена состојба

Пред извесно време се шпекулираше дека Шакира има проблеми со здравствената состојба, но пејачката изјави дека се работи за нешто минливо. Иако Шакира откажа...

Македонија сепак оди на Евровизија 2018!

Makedonija sepak }e u~estvuva na 63. izdanie na "Evrovizija#, koe slednata godina }e se odr`i vo portugalskata prestolina Lisabon. Imeno, iako imeto na na{ata...

МАЈ – МЕСЕЦ НА ПРИНОВИ : Бебе бум на домашната естрада!

Бебе бум ја зафати домашната музичка сцена. Имено, деновиве се породија Сања Лефкова и Лидија Паскова од "Ориентал бенд", а неодамна татковци станаа Аце...

Дарио има добра екипа и се спремаат турбо!

Дарио Панковски пред нешто повеќе од една година го промовираше седмиот по ред студиски албум “Ако силно посакам” и по кусо време од промоцијата...

САКААТ ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРААТ ВО КРЕВЕТ – Познати дами кои се палат...

Тие се некои од најатрактивните жени во светот и можат да го имаат кој било маж што ќе го посакаат, но тие се палат...

Стојне Николова: Мажи нема ниту за лек!

Стојне Николова вчера во друштво на најблиските соработници и колеги промовираше три нови видеа и тоа за темите "Тебе ти припаѓам", "На друг не...

Аврил Лавињ: Се вратив во живот

По две години борба со болеста, американската пејачка Аврил Лавињ успеала да се ослободи од здравствените проблеми. Музичката ѕвезда Аврил Лавињ се појавила на еден...

Светот на модата ги сака полничките манекенки

И минатата 2017 година полничките девојки доминираа на модните писти. Еве некои од дамите со малку повеќе килограми од вообичаено, кои се повеќе го освојуваат...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО