Вечерва во Тел Авив на “Евровизија“: Да навиваме за Тамара, за...

Дојде и денот Д, кога нашата претставничка Тамара Тодевска на овогодинешната “Песна на Евровизија“ и официјално ќе застане на фестивалската сцена во Израел. Таа...

ЛЕЛЕ ТАМАРА , ШТО СТОРИ – НЕ НИ Е МАКА, НАЈДОБРА...

Според гласањето на професионалните жирија од земјите учеснички на фестивалот шведската песна доби 239 бода, а Македонија само два бода помалку, 237. Публиката за...

Тамара во ФИНАЛЕ на Евровизија!

За првпат по многу години на Евовизија имаме претставник во финале. Тамара со нејзината „Горда“ настапува в сабота. Во финалето влегуваат и Северна Македонија, Албанија,...

Пречек на Тамара на аеродромот Скопје (во живо)

Македонската претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место и највисокиот пласман на земјава досега на Евровизија, вечерва се...

Стајлингот на Хана ја расплака мама!

  Ова слатко девојче, сигурно е најверниот и најискрениот фан на Тамара Тодевска. Нејзината ќеркичка Хана е подготвена и ја чека мама вечерва да настапи...

(ВИДЕО) Тамара во „зелената соба“

https://twitter.com/i/status/1129115514612142081

Најзгоден евровизиски учесник е Лука од Швајцарија, а Васил од Македонија...

Според неофицијалниот избор за „Најзгоден маж на фестивалот“, кој го имаат направено некои од учесничките на „Евровизија“, Лука Хани, кој ја претставуваше Швајцарија, е...

Во Валандово (ќе) има извлекување на редоследот на фестивалските учесници:А, за...

Во вторник на 21-мај со почетокот во 12.00 часот во просториите на општината Валандово а, во присуство на пејачите, музичарите, новинарите, организаторите, но и...

Тамара ги запали социјалните мрежи – Еднаш, и тоа на Евровизија,...

Тодевска според гласовите на Интернационалното жири освои второ место, но според телевоутингот таа доби скромни 58 гласа. Сега веќе се шпекулира дека македонската дијаспора буквално...

Македонија оди во финале – браво Тамара

Македонија оди во финале. Вечерва на Евросонг кој се одржува во Тел Авив во Израел, нашата претставничка Тамара Тодевска која настапи со песната „Горда“ ...

ТАМАРА, ДЕВОЈКО, ТИ СИ ПОБЕДНИКОТ ЗА НАС

Финалист на евровизиската вечер  на Евросонг 2019 е претставникот на Холандија, Данкан,  иако  нашата претставничка Тамара Тодевска, која се пласира на 7-то место беше...

Тој е новиот „Бетмен“

Ворнер Брос го најави новиот „Бетмен“ филм кој ќе излезе 2021 година, но без Бен Афлек во главната улога. Според „Варајети“, него најверојатно ќе...

(ВИДЕО) Песната што ГОРДО ќе се пее

Песната „Горда“ со која Тамара Тодевска се пласираше во финалето на Евровизија ќе се пее долго, но деновиве и гордо. Еве ги и стиховите.

Вечерва се гласа за Тамара и “Горда“

Вечерва на Евровизија во Тел Авив, Израел под реден број 17 настапува македонската претставничка Тамара Тодевска.   Таа ќе ја претставува Република Северна Македонија со песната “Горда“...

„Селфи“ на Акропол за 7 години брак – Закерберг се пофали...

Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг одбра седумгодишнината од бракот со Присила Чан да ја прослави во Атина и со селфи фотографија од Акропол, да...

Даниел Крег во болница, снимањето на „Бонд 25“ е неизвесно

Актерот, кој го отелотворува Агентот 007 од 2006 година, Даниел Крег (51) е итно пренесен од Јамајка во болница во Америка поради повредата што...

Вилата пред која е убиен, денес е хотел: Ексцентрично и контроверзно...

Денес, речиси 22 години откако беше шокантно убиен на прагот на својата вила во Мајами од страна на серискиот убиец Ендрју Кунанан, името на...

Горда на сцената во Тел Авив

  Тамара со гордост блесна вечерва на евровизиската сцена, проследена со овации уште по првите стихови.  

МАКЕДОНИЈА ВО ТЕЛ АВИВ СО НАЈУСПЕШНИТЕ МУЗИЧКИ НАЦИИ: Со Тамара “Горди“...

Оваа година Евровизија во Тел Авив, Израел, е една од најскапите во историјата на фестивалот. Само влезницата за финалето чини 1.000 евра, соковите се...

Ерменија го отвори второто полуфинале на „Евровизија 2019“

Со претставничката на Ерменија, Србук со песната “Walking out“ почна второто полуфинале на „Евровизија 2019“. Во втората полуфинале вечерва пее и нашата Тамара Тодевска, која...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО