Дома 2017 февруари

Месечна Архива: февруари 2017

Груевски ја промовираше “Нова ера”: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

Пред нас се локалните избори. Ова се исклучително важни избори за иднината на Македонија. Ние предупредуваме и предупредувавме многупати досега за доста предизвици со...

Ако имаш бизнис-идеја за награда од 10.000 евра, пријави се во Охридска банка Сосиете...

Охридска банка Сосиете Женерал ги повикува сите млади со претприемачки дух и креативност да аплицираат со нова и реално остварлива бизнис-идеја на конкурсот „Чиста...

Напредокот на РМ во евроинтеграцијата дел од новиот европски оптимизам во регионот

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска присуствуваше на 13-тата конференција на европски градови и региони на тема „Наредната генерација на нови земји...

Заев: Не сум подготвен да преговарам за идентитетските прашања

Премиерот Зоран Заев лично не е подготвен за разговори околу идентитетот при решавањето на спорот со името. На средбите во Њујорк на шефовите на...

„Сон на летната ноќ” на Поповски во МНТ

На фестивалот „Иван се враќа дома", на кој гостува московскиот театар „Мастерскаја П. Фоменко", денеска и утре од 20 часот во Македонскиот народен театар...

Почнува „Вино Скоп 2017″

Посетителите на годинашниов Вино Скоп ќе имаат можност да дегустираат повеќе видови вина по промотивни цени, а ќе има и вкусни македонски деликатеси, проследено...

Две најпосакувани нијанси на коса кои ќе ја “затоплат” оваа есен

Со промената на времето и годишното доба, жените често се одлучуваат и на промена на бојата на косата. Во продолжение, дознајте кои се најпопуларните...

Заев порача и од Њујорк: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

Обраќањето на премиерот Зоран Заев на Генералното собрание на Обединетите нации, како и средбата со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, покрај разговорите со...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО