Силна експлозија во центарот на Париз, најмалку 20 повредени

15

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми.

Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас.

Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во инцидентот. Полицијата ги советуваше граѓаните на Париз да го избегнуваат тој дел од градот.