Македонец меѓу најзгодните ракометари на Светското првенство

25

Мартин Поповски, ракометарот на Вардар, се најде на неофицијалната листа најзгодни ракометари на Светското првенство, што од петокот се игра во Германија и Данска.

За неофицијалната листата на најзгодни ракометари на „Фејсбук“, која ракометните фанови ја направиле од забава, се гласаше минатите две недели преку социјалните мрежи, објави Репортер.мк.

Освен Мартин, на листата се најдоа и ракометари од Франција, Исланд, Норвешка, Аргентина, Србија, Исланд, Данска и Шпанија.

Арон Палмерсон, Исланд

Диего Симоне, Аргентина

Еспен Ли Хансен, Норвешка

Харалд Реинкинд, Норвешка

Лука Карабатиќ, Хрватска

Расмус Лауге Шмит, Данска

Никола Карабатиќ, Хрватска

Мартин Поповски, Македонија

Петар Ѓорѓиќ, Србија

Родриго Коралес, Шпанија