Дома МАКЕДОНИЈА Зекири и Заев со тупаници влегуваат во ЕУ

Зекири и Заев со тупаници влегуваат во ЕУ

7

Алудирајќи на условувањата од Беса на Биљал Касами, Зекири вели дека „ќе успееме, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили“.

„Без разлика на сè, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили ќе успееме заедно со нашиот лидер Зоран Заев. Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ“, напиша пратеникот од редовите на владејачката СДСМ.